Back to Top

Historie FBK Jeseník

Náš sportovní klub funguje již řadu let a vychovává kvalitní sportovce. Postaráme se Vám o aktivní sportovní vyžití. Najdete u nás přátelský kolektiv a příjemnou atmosféru i novou partu přátel a kamarádů. Neváhejte a navštivte nás!

Jak FBK Jeseník začínalo

Roku 2005 vznikl, v té době, jediný florbalový klub hrající oficiální soutěž ČFbU na Jesenicku. Před rokem 2005 byly na Jesenicku pouze týmy, které odehrávaly jen místní soutěže a turnaje, mezi tyto týmy se řadí Orli Jeseník, Floorballet Jeseník, Černá linie Vidnava, Dizgrafix Jeseník a Statix Skorošice. Již zmíněného roku 2005 Kamil Haderka přihlásil jesenický tým do oficiální soutěže mužů. Družstvo neslo název Černá linie Vidnava a skládalo se z hráčů již zmíněných týmů, které působily na Jesenicku před zapsáním do soutěže.

V sezóně 2005/2006 byla Černá linie Vidnava zařazena do Severomoravské soutěže mužů s dalšími 10-ti týmy. Domácí halou se stala hala v Litovli. Na Jesenicku žádná tělocvična nevyhovovala podmínkám pro pořádání domácích utkání danými ČFbU. Tento problém je doposud nevyřešen. Po prvním roce působení se mužské družstvo umístilo na 3. pozici. Následující sezónu nastala změna v krajské struktuře, a proto byla Černá linie Vidnava přeřazena do Severomoravského přeboru mužů – divize I. V následující sezóně 2007/2008 se Černá linie Vidnava přejmenovala na TJ Řetězárna Česká Ves, podařilo se mimo jiné získat hlavního sponzora, a to v podobě firmy VPO Plast. V roce 2007 se také jesenický tým zúčastnil turnaje v Amsterodamu, kterého byly součástí týmy z Finska a Švýcarska. Dosáhnutí 4. příčky bylo více, než uspokojivé. Roku 2009 na turnaji ve Rtyni pod Radhoštěm jesenické družstvo poráželo týmy z extraligy a 1. ligy. Další přeměna názvu následovala v sezóně 2010/2011 a to na FBK Jeseník, který klub nese dodnes. FBK Jeseník  se odloučil od TJ a stal se občanským sdružením.

Ženský tým se začal formovat v roce 2010. Rok se pouze trénovalo, až následující sezónu byly ženy přihlášeny do oficiální soutěže, týkalo se to sezóny 2011/2012. 2. ligou žen divize II, skupina A se velice dobře probojovaly a z druhé příčky postoupily do vyšší soutěže, tedy druhé nejvyšší soutěže v ČR, a to 1. ligy žen divize II.

Mládeži se začlo věnovat v roce 2012, kdy se v jesenickém klubu objevili starší žáci a starší žákyně. První sezónu nastoupili starší žáci do Olomoucké ligy starších žáků a starší žákyně do Ligy starších žákyň – divize VII, která se odehrává jak v Olomouckém, tak Moravskoslezském kraji.

Současnost

V současnosti čítá klub přes 160 členů, kteří působí v 6-ti družstvech – muži A, muži B, mladší žáci, starší žáci, dorostenci a juniorky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA